0 507 342 59 73 info@drlyapi.com
Ana Sayfa Alüminyum Pergole Sistemleri Balçova

Alüminyum Pergole Sistemleri Balçova

İtalyanca gölgelik anlamında kullanılan pergole, açıklıkların yatay, bükümlü ve çatı şeklinde kapatılarak gölgelik alan oluşturmak amacıyla yapılan tente işlemidir. Özellikle güneşlik işlevi gören pergoleler yazları güneşten koruyan en önemli sistemlerdir. Bunun yanında açılır kapanır tavanı ve su geçirmez özelliği ile pergole, ayrıca yağmurdan da korur. Pergola sistemleri raylı sistemlerdir ve tercih edilmeleri halinde uzaktan kumanda ile çalıştırılabilirler.

Pergole sistemleri kullanılacakları bölgenin mevsim ve iklim koşullarına uygun, korozyon dağılımları hesaplanmış, kaldıracağı yüke oranla belirlenmiş malzemeler ile üretilir. Pergole sistemi ayrıca yapılacağı alanın model ve renk özelliklerine uygun olarak tasarlanmalıdır.
Ahşap ya da alüminyum gibi malzemelerle üretilseler de, alüminyum malzeme ile üretimi yapılan açılır kapanır modeller uzun ömürlü olmaları nedeniyle daha çok tercih edilirler.

Pergole Sistemleri Kullanım Alanları

Tüm mevsimlerde kullanılması planlanan her türlü alanda açılır kapanır özellikli pergola sistemleri rahatlıkla uygulanabilir. Verandalarda, kahvaltı salonu, kafeterya, restoran ve lokanta gibi türlü mekanlarda, açık havada bulunan yaz ya da kış bahçelerinde, havuzlarda ve daha bir çok yerde bu sistemler tercih edilerek bahse konu alanın üstü isteğe göre açılıp kapatılabilir.

Ürün Tanıtımı ve Özellikleri

• Ürün, tek eğim olacak şeklinde tasarlanmış alüminyum taşıyıcılar üzerine adapte edilmiş, raylarda hareket eden açılır & kapanır tavan örtüsünden oluşan ve gizli yağmur dereli bir sistemdir.
• Ürün tüm mevsim şartlarında kullanıma uygun şekilde tasarlanıp üretilmiştir.
• İstenildiğinde etrafı kapatılarak açılır & kapanır tavana sahip bir kış bahçesine dönüştürülebilmektedir.
• Eğimli yapısı ve rop-catcher sistemi sayesinde üst örtüye yağan yağmur sularını ön kısımda ki gizli yağmur deresine kanalize edip inişlerden kontrollü tahliye imkanı sunmaktadır.
• Gergi, özel triger kayış sistemi ile sağlanmaktadır.
• Kullanılan ray profiller alüminyum, bağlantı parçaları elektro galvaniz ve INOX metallerdir.

Kumandalı ve Işıklı Pergola Sistemleri


Günümüzde birçok hizmet veren işletmede ya da kişilerin özel kullanım alanlarında, ışık sistemine sahip açılır kapanır pergolalar uygulanmaktadır.

Bu sistemin belli başlı avantajları ise,

• Değişik renklerde ve modellerde aydınlatma olanağı ile görsel zenginlik sunar,
• Otomasyon sistemine sahip bir kumanda ile kolayca kullanılabilir,
• Kolay açılır kapanır özellik sayesinde temizlik ve bakımları kolay yapılır,
• Ortamda ısı izolasyonu sağlamaya yardımcı olur,
• Dayanıklı Alüminyum malzeme sayesinde oldukça sağlamdır.

Bu şekilde avantajları bulunan, led ışık gibi sistemlerle ferah ve aydınlık yapıya kavuşan, kumanda ile kolay kullanım özelliği bulunan pergola sistemleri, her türlü olumsuz hava koşuluna karşı açık alanların kullanımına olanak tanır.

alüminyum,alüminyum doğrama,pergole,pergole sistemleri,alüminyum pergole

Balçova Alüminyum Pergole Sistemleri hakkında detaylı bilgi ve teklif almak için bize ulaşabilirsiniz.

0 507 342 59 73

Uygulama Resimleri
Telefon

0 507 342 59 73

Adres

Esenlik Mah. Mızraklı Cad. No:67/A Karabağlar İzmir

E-Mail

info@drlyapi.com