0 507 342 59 73 info@drlyapi.com
Ana Sayfa Hazır Mutfak Menderes

Hazır Mutfak Menderes

Hazır mutfaklar, mutfakların iskeletini oluşturan modüllerin seri bir şekilde üretildiği ve evimize uygun ölçü ve şekillerde hazır hale getirildiği mutfaklara denir. Adının hazır mutfak dolabı olmuş olması her firmanın aynı mutfak dolabını ürettiği anlamına gelmesin. Bu tür hazır mutfak dolapları her firmada bambaşka tasarımlarla ortaya çıkar ve içerisinde onlarca farklı örnek vardır. Peki hazır mutfak dolabı seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Belki de sorulması gereken en önemli soru bu. Öncelikle firmanın kurumsal olması, profesyonel ekiplerle çalışması çok önemlidir. Profesyonel ekipler sizin aklınızdaki mutfağı tasarlamakta çok daha güvenilirdir. Bunun yanında mutfağınızın estetik olmasının yanında kullanışlı olması, bu ekiplerin mutfağın kurulacağı yeri önceden görüp ona uygun ölçü alması çok önemlidir. Hazır mutfak dolabı bir dekorasyon işidir ancak broşürde ya da mağazada gördüğünüz hazır mutfağı evinize götüremezsiniz. Hazır mutfak imalatı işte burada devreye girer ve sizin evinize en uygun mutfak dolabını tasarlayıp sizin hizmetinize sunar.

Hazır mutfak dolabı seçiminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir:
• Hazır mutfak dolabı seçiminde ilk dikkat edilmesi gereken seçtiğiniz hazır mutfak dolabının mutfağınızın boyutuna uygun olup olmadığı ve mutfak dolabını nereye konumlandıracağınızı belirlemeniz.
• Seçtiğiniz hazır mutfak dolabının mekanın işlerliğine uygun olup olmadığı iyi hesaplanmalıdır. Prizlerin yeri, tesisatın durumu gibi etkenler dikkate alınmalıdır. Projeye uygun su ve tesisat işlemleri önceden yapılmalıdır.
• Seçtiğiniz hazır mutfağın estetik olmasıyla birlikte kullanışlı olması çok önemlidir.
• Hazır mutfak dolabında kullanılan malzeme de en çok dikkat edilmesi gereken özelliklerden biridir. Suya ve darbelere karşı dayanıklı olması çok önemlidir. Ekonomik olarak daha uygun olmasından dolayı mutfak dolabı gövdelerinde bazı yerlerin sunta kullandığını görmekteyiz. Ancak bizler mutfak gibi suyla sürekli muhatap bir alanda suya daha dayanıklı olan MDF nin kullanılmasını tavsiye ediyoruz.
• Mutfak dolabı, maliyeti çok düşük olmayan bir ihtiyaçtır. Bu yüzden çalışılan firma profesyonel olmalı ve geri dönüşü olmayan hatalara da neden olunmamalıdır.
• Hazır mutfak dolabı seçimi yapılırken kullanılacak ankastrelerin bir listesi yapılmalı ve buzdolabının ölçüsü de alınmalıdır. Gerekirse gelecek yıllarda değişebilecek buzdolabı değişimi de dikkate alınarak ona göre bir ölçü belirlenmelidir.
• Bunun yanında hazır mutfak dolabı alırken ve proje oluştururken buzdolabı kapağının açılış yönünü de dikkate almalısınız. Aksi takdirde proje bitiminde tatsız bir durumla karşılaşabilirsiniz.
• Hazır mutfak dolabı alırken dikkat edilmesi gereken bir başka özellik de çekmece ve kapakların kapanma hızıdır. Hızlı kapattığınızda dahi frenleme sistemi çalışan menteşeler seçmeniz çok önemlidir.
• Hazır mutfak dolabı seçiminde de projeye uygun sıfırdan mutfak yapımında da en çok dikkat edilmesi gerekenlerden biri de mutfak kapaklarının seçimidir. Seçtiğiniz kapakların estetik olması, evinizdeki mobilyalara ve mutfağınızın rengine uygun olması seçeceğiniz rengi daha da önemli hale getirmektedir.
• Son olarak her ne kadar hazır mutfak alımında üstünde çok durulmasa da mutfağın montajının da çok önemli olduğunu vurgulamak isteriz. Sağlıklı montajı yapılmayan mutfak dolaplarının zamanla deforme olduğu bilinen bir gerçektir. Hem deprem anında hem de içindeki eşyaları uzun yıllar ilk günkü gibi taşıyabilecek bir montaj işleminin de çok önemli olduğunu vurgulamak isteriz.

hazır mutfak,mutfak,modüller mutfak,mutfak dekorasyon

Menderes Hazır Mutfak hakkında detaylı bilgi ve teklif almak için bize ulaşabilirsiniz.

0 507 342 59 73

Uygulama Resimleri
Telefon

0 507 342 59 73

Adres

Esenlik Mah. Mızraklı Cad. No:67/A Karabağlar İzmir

E-Mail

info@drlyapi.com