0 507 342 59 73 info@drlyapi.com
Ana Sayfa Katlanır Cam Sistemleri Seferihisar

Katlanır Cam Sistemleri Seferihisar

Cam malzemelerin ışık alan yapısına, evimizin bir çok mekanında ihtiyaç duymaktayız. Gün ışığı ve güneş ısısından daha iyi faydalanabilmek için özellikle balkon ve teras gibi alanlarda cam malzemeleri kullanabiliriz. Ya da yılın soğuk aylarında yağmur, kar, dolu gibi doğal afetlerden korunarak, bu alanlarda rahatça oturabilmek için, açık olan bu alanları cam malzeme ile kapatabiliriz. Ayrıca özellikle açık balkonlarınız veya teraslarınız var ise ufak çocuklarınız ve evcil hayvanlarınız için de tehlikeli bir alan olmaktadır. Bu bazı nedenlerden dolayı balkonları kapatma fikri oldukça uygundur. Balkonlarınızı veya teraslarınızı cam balkon sistemleri ile kapatabilirsiniz. Cam balkon çeşitleri ile balkon ve teraslarınızı yılın her mevsimi rahatlıkla kullanabilir, çocuklarınız ve aileniz için güvenli bir alan tasarlayabilirsiniz. Cam balkon çeşitleri ile birlikte eviniz daha modern ve estetik bir görünüm elde etmektedir.

Cam balkon çeşitleri birbirinden farklı çalışma prensiplerine ve özelliklerine sahiptir.

Bu cam balkon çeşitleri ise şunlardır;

  • Katlanır Cam Balkon
  • Sürgülü Cam Balkon
  • Isıcamlı Cam Balkon
  • Giyotin Cam Balkon
  • Katlanır Cam Balkon

Katlanır Cam Balkon

Cam balkon çeşitleri arasında en çok tercih edilen cam sistemidir. Camlar sağ ve sol yönlere doğru, alüminyum ray içerisinde hareket etmektedir. Hareket eden camlar bir yönde toplanarak katlanmaktadır. Böylece balkonunuzu dilediğiniz zaman kapalı halde kullanabilir ve mevsimsel değişikliklerden kaynaklanan doğal afetlerden korunabilirsiniz, dilediğiniz zaman da açık bir balkon olarak kullanarak güneş ışınlarından faydalanabilirsiniz. Çerçevesini oluşturan paslanmaz alüminyum profiller, darbelere karşı dayanıklı temperli camlar ve kaliteli malzemeler katlanır cam balkon sistemini oluşturmaktadır.

Sürgülü Cam Balkon

Sürgülü cam balkon sistemi eşikli ve eşiksiz olmak üzere iki farklı çeşitte uygulanabilmektedir. Eşikli sürgülü cam balkon sisteminde camların hareket etmesini sağlayan eşikli alüminyum profil bulunmaktadır. Camlar içerisine monte edilen vidalı tekerlekler bulunur. Bu tekerlekler ile birlikte camlar, çıkıntılı alüminyum profil üzerinde hareket etmektedir ve bir yönde toplanarak iç içe geçmektedir. Eşiksiz sürgülü cam balkon da ise alüminyum raylar üzerinde çıkıntı bulunmamaktadır. Cam panellerin alt ve üst bölgelerinde dışarıya monte edilen yaylı tekerlekler bulunur ve alüminyum profil üzerinde hareket eder.

Isıcamlı Cam Balkon

Isıcamlı cam balkon sistemi en üst seviyede ısı yalıtımlı bir cam balkon sistemidir. Bu sistemde kullanılan alüminyum profiller, temperli camlar, alüminyum fitiller ve kullanılan her malzeme en üst seviyede ısı yalıtımına sahiptir. Böylece soğuk havalarda daha iyi bir ısı yalıtımı sağlayarak iç ortamı sıcak tutar ve enerjiden tasarruf etmenizi sağlar. Çalışma prensibi ise katlanır cam balkon sistemi ile aynıdır. Camlar sağ ve sol yönlere doğru hareket eder ve bir yönde toplanarak katlanmaktadır.

Giyotin Cam Balkon

Giyotin cam balkon genellikle mağaza, kafeteryalar, yeme-içme merkezleri gibi alanlarda kullanılmaktadır. Camlar yukarı ve aşağı yönlere doğru hareket etmektedir. En az iki cam bulunmalıdır. Camlar uzaktan kumanda veya manuel olarak el ile hareket etmektedir. Dış tasarımında ise paslanmaz alüminyum malzemeler kullanılmaktadır. Cam panellerin hareket etmesini sağlayan zincirler bulunur ve iç mekanizma da yer almaktadır. Yağışlı havalarda tamamen kapatılarak iç ortamın ıslanmaması sağlanır.

cam balkon,katlanır cam,cam balkon kapama,izmir katlanır cam,Giyotin Cam Balkon,Sürgülü Cam Balkon

Seferihisar Katlanır Cam Sistemleri hakkında detaylı bilgi ve teklif almak için bize ulaşabilirsiniz.

0 507 342 59 73

Uygulama Resimleri
Telefon

0 507 342 59 73

Adres

Esenlik Mah. Mızraklı Cad. No:67/A Karabağlar İzmir

E-Mail

info@drlyapi.com